پروژه دیجیتال ساینیج برنا رسانه در کمیته امداد امام (ره)  اجرا شد. 

کمیته امداد امام (ره)  از جمله اولین نهادهایی است که پس از گذشت مدت کوتاهی از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۱۴ اسفند ۱۳۵۷ توسط رهبر فقید انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره)  هدف ساماندهی و رسیدگی به وضعیت معیشت امور محرومان و نیازمندان کشور تأسیس شد.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی توجه به رفع مشکلات فراوان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی طبقات محروم جامعه و پیش بینی برنامه های مورد نیاز برای توانمندسازی و رفع نیازهای اقشار محروم مورد توجه ویژه دولت مردان قرار گرفت به گونه ای که لزوم حمایت و دستگیری از نیازمندان و محرومان جامعه در صدر برنامه‌های نظام تازه تأسیس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام (ره)  با صدور حکمی از سوی امام خمینی(ره)  برای مدت نامحدود و به منظور  حمایت و رسیدگی به محرومان و مستضعفان و خودکفا نمودن آنان‌ تأسیس شد.

آغاز و استمرار فعالیت کمیته امداد امام (ره)  با تمرکز بر امدادرسانی و حمایت از افراد و خانواده‌های نیازمند با رعایت کرامت انسانی و عزت نفس آنان، حمایت هدفمند از ایشان و ترویج فرهنگ کار میان افراد و خانواده‌های تحت پوشش، تلاش برای پیشگیری از تولید نظام یافته فقر در کشور، کمک به بهبود فضای کسب و کار و اشتغال پایدار اقشار نیازمند، ارایه خدمات اجتماعی و حمایتی در جهت توانمندسازی نیازمندان شامل توسعه پوشش بیمه اجتماعی، فراگیر نمودن بیمه درمان و ارتقای کم و کیفی خدمات حمایتی پایه اعم از مسکن، آموزش و معیشت نیازمندان، ترویج فرهنگ انفاق و ایثار و نیکوکاری و نشر سنت‌های حسنه اسلامی و در نهایت تلاش مستمر برای مردمی شدن فعالیت‌های مربوط به انجام حمایت‌های مادی و معنوی از محرومان صورت گرفته است.

شیوه اداره کمیته امداد امام (ره)  در روزهای آغازین به صورت شورایی بود و یک نفر به عنوان سرپرست، مسئولیت امور اجرایی این نهاد را بر عهده داشت. در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۶۶ و پس از گذشت حدود ۱۰ سال از فعالیت این نهاد انقلابی اولین اساسنامه کمیته امداد امام (ره)  به منظور ایجاد تشکیلات مناسب و برنامه‌ریزی و تمشیت بهتر امور تهیه و توسط بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)  توشیح گردید و سرلوحه فعالیت امدادگران این نهاد قرار گرفت.

برخی از مهم‌ترین سیاست‌های حاکم بر فعالیت کمیته امداد امام (ره)  در طول سالیان گذشته به شرح زیر است:

ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان در چهارچوب ضوابط مصوب هیأت امنای کمیته امداد امام (ره)  از طریق ایجاد صندوق قرض‌الحسنه با جذب سپرده‌های مردمی، بهره‌گیری از امکانات سایر صندوق‌های قرض‌الحسنه، بهره‌گیری از قرض‌الحسنه و تسهیلات بانک‌ها و مراکز دولتی و استفاده از سایر ظرفیت‌های قانونی، ارائه خدمات فرهنگی به افراد و خانواده‌های نیازمند و ارتقاء باورهای دینی و سبک زندگی اسلامی آنان از طریق فعالیت‌های آموزشی، تربیتی با بهره‌گیری از ظرفیت حوزه‌های علمیه و دیگر مراکز فرهنگی،  ایجاد سازوکار قانونی به منظور هماهنگی و ساماندهی نظارت بر حسن عمل مؤسسات خیریه رسمی مرتبط با فعالیت‌های امداد امام به سرفصل وظایف کمیته امداد امام (ره)  اضافه گردید.

کمیته امداد
کمیته امداد

مدیران ارشد روابط عمومی و تبلیغات کمیته امداد امام (ره)  با در نظر گرفتن نیازهای کمیته امداد در ساختمان جدید درصدد نرم افزاری بودند که اطلاع رسانی وتبلیغات را از حالت سنتی به حالت الکترونیکی یا دیجیتال در آوردند و همچنین بدلیل پهناور بودن ساختمان جدید کمیته امداد امام (ره)  سیستمی مورد نیاز است که اطلاعات را بصورت یکپارچه نمایش دهد.

با توجه به خدمات تخصصی روابط عمومی کمیته امداد و استفاده از آخرین تکنولوژی در این حوزه نرم افزار های مختلف ایرانی  و خارجی مورد تست اداره روابط عمومی قرار گرفت و و دلیل انتخاب دیجیتال ساینیج برنا رسانه امکانات بومی سازی مانند جراید الکترونیکی ، نمایش تمامی شبکه های صدا و سیما به صورت آفلاین، مدیریت مختلف ناحیه ها توسط کاربران متفاوت و … بوده

شرکت برنا گستران دانش با ارائه رزمه خود به کمیته امداد امام (ره)  پیشنهاد نرم افزار دیجیتال ساینیج (برنا رسانه ) را به روابط عمومی کمیته امداد امام (ره)  ارائه داد.

شرکت برنا گستران دانش دیجیتال ساینیج را در وزارت خانه ها و سازمان ها و شرکت های مادر تخصصی بزرگ و مرکزی ایران نصب و راه اندازی کرده و مورد استقبال قرار گرفته است.

این نرم افزار در یک نسخه سرور و 10 نسخه کلاینت در مجاور اسانسور ها  که 4 نسخه در طبقه همکف 6 نسخه در منفی 1 و منفی2 و منفی 3  در کمیته امداد امام (ره)   نصب و راه اندازی گردید.

بحث مهمی که وجود دارد ایجاد محتوا است که شرکت برنا گستران دانش محتوای اولیه را با نظر و هماهنگی کمیته امداد امام (ره)  همراه با آموزش کامل به کاربران انتخاب شده از طرف کمیته امداد امام (ره)   انجام میدهد.

شرکت برنا گستران دانش تعهد دارد نرم افزار دیجیتال ساینیج (برنا رسانه) را بطور کامل پشتیانی کند.

شرکت برنا گستران دانش

  • فارسی
  • English