استفاده از صنعت دیجیتال ساین ایج

 در صنعت دیجیتال ساین ایج وقتی که ارزیابی تکمیل شد و گروه هماهنگی لازم را بدست آورده برای برداشتن اولین گام برای اجرا، بودجه لازم ضروری است. بر اساس اصول سرمایه گذاری، این گام گاهی منطقی است. چیزی که ارزشمند است ایده ای است که منجر به موفقیت می شود و در ضمن سود مالی فراوانی در پی دارد. و این که کاربرد آنرا تصدیق کنیم و سیستم دیجیتال ساین ایج را حفظ کنیم، بسیار منطقی تر است.

عملکرد: operations

صفتی که در صنعت دیجیتال ساین ایج بسیار مهم است سرعت آن است. نه تنها تکنولوژی و سخت افزار آن باید حفظ، به روز و جایگزین شود، بلکه بسیار مهمتر از آن این است که مخاطب ارتباط خود را با مفاهیمی که او را مورد خطاب قرار می دهد حفظ کند. مطالعه در مورد طرز تفکر مخاطبان، تعداد آنها و واکنش شان نسبت به مفاهیم ارائه شده سرعت دنیای صنعت دیجیتال ساین ایج را می سازد به علاوه، تمام سیستم باید از دست رقبا و سایر منابع بیرونی در امان بماند. در ضمن، در این مرحله برای داشتن موفقیت طولانی توجه به کمپانی های خصوصی و شخصی ثالث بسیار حائز اهمیت است. ودر نهایت، ارتباطات عالی میان شرکت ها با کارفرمایان و شرکت ها با کارمند و مصرف کنندگان بی شک موثرترین کار است.

 پذیرش صنعت : Industry Adoption

بررسی فروش 10 سال گذشته در صنعت دیجیتال ساین ایج در بخش های ویژه ای از آن بدان معناست که صنعت دیجیتال ساین ایج در مسیر رو به رشد قرار دارد. این کاربرد موفق شامل تبلیغ کنندگان، مشتریان خرده فروشی ها و هم تکنولوژی در این تجارت باعث موفقیت بیشتر آن شد.

صنعت دیجیتال ساین ایج
فرآیند کاربرد خلاق

عکس 1.1 نشان دهنده ارائه اولیه کاربرد خلاق از این فرآیند است . نکته مهم این است که تولید کنندگان مضامین و کاربران این سخت افزار و تکنولوژی باید با هم کار کنند و ارتباط نزدیکی با یکدیگر داشته باشند تا بتوانند موفقیت مطلوب و مورد نظر شان را کاربرد دیجیتال ساینیج بدست آورند. سرمایه گذاران نهایی مانند فروشندگان سهام نیز همچنین از صنعت دیجیتال ساین ایج برای پیشرفت آینده خود استفاده می کنند. این بدان معناست که، اگر درست ارائه شود شرکای دیجیتال ساینیج برای نتیجه خوب، نتیجه بهتری می گیرند و سود خالص بجای سود خوب عایدشان می شود. مثلا صنعت CE و اپراتورهای چند رسانه ای هیچ کار خاصی انجام نمی دهند و فقط نمایشگاهی از کالاهای خود ارائه می دهند و به مصرف کنندگان در مورد ارزش تکنولوژی HDTV آگاهی می دهند. اطلاعات آنها در مورد تغییر آنالوگ به دیجیتال مستقیما اپراتورها چند رسانه ای و گوینده های رادیو و تلویزیون را مخاطب قرار می دهد. مثالی از مراحل مختلف صنعت دیجیتال ساین ایج دراین زمینه شامل حفظ و نگهداری از این صنعت بزرگ، حمایت از آن و اجرای سیاستهای مهم در زمینه اهداف آن است. در این خصوص چند مورد مهم که حتی از برخی از استاندارهای صنعت دیجیتال ساین ایج است وجود دارد. در ضمن ارائه گزارش به دولت و مردم در این زمینه بسیار منطقی به نظر می رسد.

پذیرش توسط مخاطبان : Audience Receptivity

آخرین بخش موفقیت در استفاده شخصی از دیجیتال ساینیج علاوه بر خود صنعت (در کوتاه مدت، بلند مدت) پذیرش توسط مخاطبان است. اگر مخاطبان مفاهیم را دوست داشته باشند و آن مفاهیم نیازهایشان را برآورده کند، بی شک گام مهمی از موفقیت پیموده شده است. برخی از دیجیتال ساین ایج ها موفق نیستند زیرا مفاهیمی که ارائه می شود جالب و مرتبط نیستند در نتیجه مخاطب را جذب نمی کنند. بنابراین، مثلا اگر پیام بازرگانی پخش شده کاملا مفهوم نیست، نه تنها مفاهیم باطل می شود بلکه ممکن است مخاطب را بی حوصله کند. برعکس، پیام درست در زمان درس برای مخاطبی درست، می توان مخاطب به انجام کاری دعوت کند که هرگز قبلا آنرا انجام نمی داد. به علاوه ، مطالعات اخیر نشان می دهد، مخاطبانی که پذیرایی پیام های عمومی و همگانی که تعداد بی شماری را مورد خطاب قرار می دهد نیستند، بیشتر دوست دارند تبلیغاتی را مشاهده کنند که شخصی آنها را مورد خطاب قرار می دهد و از نیازهای آنها می گوید. خلاصه اینکه، دیجیتال ساین ایج خوب نه تنها مخاطبان را جذب می کند بلکه برای جذب آنها به روشی موثر، وقت می گذارد و تلاش می کند. ارائه صحیح تکنولوژی، صفحه نمایشی که سایزی خوب دارد، در محل مناسبی نصب شده است، صدای خوبی را پخش می کند، تصویر واضحی دارد و در نهایت مفاهیم مرتبطی را ارائه می دهد، قدرت پذیرش مخاطب را بالا می برد.

فرصت ها: opportunities

نمی شود این را انکار کرد که آینده صنعت دیجیتال ساین ایج بسیار روشن است و دیجیتال ساینیج به زودی به عنوان پدیده ای جهانی حضورش در همه جا اجتناب ناپذیر خواهد شد. تنها سوال اینجا این است که چطور این پیشرفت می تواند هماهنگ باشد، به گونه ای منجر به موفقیت نهایی صنعت دیجیتال ساین ایج شود و در نهایت برای مخاطب پذیرفتنی باشد 6 کلید اصلی که فرصت ها را دسته بندی می کند در زیر ذکر شده است . فروشندگان دیجیتال ساین ایج با آنچه که توسط این صنعت ارائه می شود پول در می آورند (با سودی که از تبلیغات هاید شان می شود) به علاوه، این فروشندگان می توانند با تبلیغ آنچه که قبلا به شکل قدیمی چاپ می شد یا روی بیل برد به نمایش گذاشته می شد و یا به صورت تبلیغ در رسانه ها ارائه می گشت، کلی سود کنند. فراتر از پول و سود مالی، استراژدی های بی شمار و اهداف بازاریابی فروانی قابل ذکر است که منحصرا از طریق توسعه فرصتهای دیجیتال ساین ایج قابل دستیابی است. فروشندگان در شرایطی قرار دارند که بتوانند کنترلی چشم گیر روی مفاهیم ارائه شده باشند. مفاهیمی که در واقع پیام دیجیتال ساین ایج را ارائه می دهد. فروشندگان می توانند از تکنولوژی چشم گیر صنعت دیجیتال ساین ایج استفاده کنند تا پیام ها ومفاهیم موثر و منحصر به فرد ارائه دهند. فروشندگان دیجیتال ساین ایج در شرایطی قرار دارند که بتوانند به دیگران در زمینه این صنعت آموزش دهند تا بتوانند به سود مالی برسند. اگر آنها بتوانند دیجیتال ساینیج را به طور صحیح معرفی کنند و سودهای حاصله از آنرا شرح دهند، مخاطبان در نهایت آینده صنعت دیجیتال ساین ایج را رقم خواهند زد.

عوامل موثر بر دیجیتال ساین ایج کدامند? 3what`s Driving digital signage

تطبیق و گسترش دیجیتال ساین ایج اخیرا به سرعت پیش می رود زیرا این رسانه جدید می تواند پیام ها قابل تغییر را به نمایش بگذارد، آن هم به روشی منحصر به فرد و در مکانی که خیلی از مردم حضور دارند. این پدیده همچنین از انعطاف پذیری بالایی برخورد است که باعث می شود با ارزش تر، پیشرفته تر و کاربردی تر باشد.جدول 1.1، فرصتها و چالش های دیجیتال ساین ایج را خلاصه می کند.

صنعت دیجیتال ساین ایج
جدول1.1

ده کلید مهم در موفقیت دیجیتال ساین ایج Ten key reason…

چه عاملی باعث رشد و پیشرفت دیجیتال ساین ایج را سبب می شود؟ به عبارت دیگر چرا یک نفر می خواهد ازاین وسیله کاربردی جدیداستفاده می کند؟ پاسخ کوتاه این است که می خواهد پیغامی را انتقال دهد به ویژه پیغامی که هم برای مخاطب و هم برای شخص ارائه دهنده مهم باشد. و پاسخ کامل تر دلائل فراوانی را به خصوص در زمینه خواسته های شرکا و کاربران بیان می کند در اینجا 10 دلیل برای آن ذکر می گردد:

بازگشت سرمایه: Return lnvestment

عوامل بسیاری با یکدیگر ادغام شده و فرصتی را فراهم می آورند تا ارزش مضاعفی در دیجیتال ساین ایج پدید آورند به ویژه در زمینه بازگشت سرمایه، وقتی موسسه ای بازرگانی می تواند هزاران دلار بابت سخت افزاری ابتدائی، مضامین، پیاده سازی و به علاوه حفظ و نگهداری آن ماهانه اجاره پرداخت کند و در عوض در پایان سال فروش بسیار بالایی داشته باشد (شاید 2 برابر)، ارزش نهایی دیجیتال ساین ایج کاملا بدیهی می شود. از آنجایی که تبلیغات جزئی به دلیل عدم تمایل مردم به خواندن روزنامه و دیدن رسانه ها سنتی مثل تلویزیون های بزرگ قدیمی در فضای باز چند برابر شده، سرویس های جدید مثل DVR ،VOD،MP3 و ماهواره، رادیو و مسائل کنترل از راه دور طرفداران بیشتری پیدا کرده است و در نتیجه دیجیتال ساین ایج نیازهای تبلیغاتی برای فروش آنها را فراهم می آورد دیجیتال ساین ایج این امکان را برای فروشندگان فراهم می آورد تا با سرعت بیشتری تبلیغات و پیام های خود را تغییر دهند و در مقایسه با فرم قدیمی تبلیغات، تاثیر بیشتری روی مخاطبان بگذارند. همچنین این پدیده تبلیغ کنندگان را از پارازیت نجات می دهد و باعث می گردد ساین ایج های کاغذی قدیمی هدر نرود.

ارتباطات: Connectivity

یک نمایشگر دیجیتال از هر نوعی که باشد، ارتباطی را میان شخص و سازمان اجرا کننده و نمایش دهنده پیام ها و شخص دریافت کننده آن پیام برقرار می کند. مهمتر از آن، بیشتر موارد_ در مقایسه با تبلیغات قدیمی ساین ایج ها_ دیجیتال ساین ایج کار مهم تری در جذب و حفظ توجه مخاطبان بین المللی و جهانی انجام می دهد. بنابراین تاثیر بیشتری روی مخاطبان می گذارد. داشتن عنوان تجاری یکی از زمینه های تبلیغ است که متخصصان این صنعت معتقدند در دیجیتال ساین ایج شکوفا می شود. هدفی که دیجیتالی ساین ایج دنبال می کند داشتن مصرف کنندگان خشنودتر، تبلیغ های بیشتر، فروش زیادتر و معرفی خدمات بیشتر است.

انعطاف پذیری: Flexibility

به علت انعطاف پذیری بیشتر سخت افزار و نرم افزارهای تشکیل دهنده دیجیتال ساین ایج و ارائه فرصتهای بیشتر، تعداد سایت های قابل قبول صعودی افزایش می یابند به علاوه، امروزه فکر کردن به اینکه دیجیتال ساین ایج درچه مکانهایی نصب نمی شود خیلی سخت تر از فکر کردن به این است که دیجتال ساین در چه جاهایی نصب می شود.

کیفیت: Quality

رشد کیفی و تناسب مطالبی که برای نمایش روی دیجیتال ساین ایج خلق شده نیز به نرم افزار مربوط می شود در یک نمایشگر ساده علاوه عکس ها، داده ها و ویدئوهای با کیفیت نیز می تواند گنجانده شود. پیام ها و تصاویر می تواند ثانیه ای، دقیقه ای، ساعتی و یا به صورت هفتگی ارائه شود.

استطاعت پرداخت هزینه: Affordability

سخت افزار دیجیتال ساین ایج روز به روز از نظر هزینه مقبول تر می شود. به علاوه با کاهش جهانی قیمت نمایشگرهای پلاسما و کریستالی (lCD)، سخت افزار دیجیتال ساین ایج امروزه صدها دلار دارد (درحالی که این میزان در گذشته هزاران دلار بود) و از آنجایی که نمایشگرهای ملت جایگزین تلویزیون های کاغذی شد، سخت افزار دیجیتال ساین ایج بیش از پیش کاربردی و موثر برای هر موردی شد.

مدیریت پذیری : Managability

دیجیتال ساین ایج و نمایشگرهای مرتبط با آن می تواند به سادگی نصب و مدیریت شود. مثل سایر هزینه های سخت افزارها، هزینه نصب و نگهداری دیجیتال ساین ایج این روزها کاهش یافته است.

دیجیتال ساینیج
تصویر 1.2

تصویر1.2 مرکز خرید Glendale با نمایشگرهای متنوع در فضای باز، بعضی از این نمایشگرها قدیمی و برخی دیگر دیجیتال ساین ایج هستند. در پیشرفتهای اخیر دیجیتال ساین ایج به طور ویژه ای کاربردی شده است و این قابلیت را پیدا کرده که مطالب را در بیشتر نمایشگرهایی که به اینترنت وصل هستند، تغییر دهد.

دسترسی: Accessibility

با ورود اینترنت و قابلیت آن در ایجاد ارتباط با کامپیوترهای شخصی، امکان نصب دیجیتال ساین ایج در هر مکانی که به اینترنت دسترسی داشته باشد میسر گردید. به علاوه، تغییرات روی نمایشگر می تواند ثانیه ای باشد. با ورود سرویس های اینترنتی بی سیم ارسال پیام ویدئویی با کیفیت بالا میسر گردید. علاوه بر آن، پرتوکل تلویزیونی اینترنتی یکی از انگیزهای پیشرفت دیجیتال ساین ایج است. استفاده از تکنولوژی پرتوکل تلویزیونی اینترنتی و ادغام آن با اصول تکنیکی روز باعث پیشرفت زیادی در این زمینه شده است (از فرمت MPEG2 به MPEG4 رسیده است) و همین مسئله باعث می شود دیجیتال ساین ایج کاربردی تر و کم هزینه تر گردد.

قابلیت پذیرش: Acceptability

پذیرش دیجیتال ساین ایج به خاطر تبلیغات سطح بالا و مدیریت آن، بخشی مهم در توسعه نیروی عظیم آن است. از زمان توسعه و پیشرفت دیجیتال ساین ایج با مدیریت مدیرانی معمولی زیاد نمی گذارد. تصویر این که زمانی در آینده مردم طعم کیفیت صوتی و تصویری را نخواهند چشید خیلی دشوار است. این که دیجیتال ساین ایج از نظر مخاطبانش پذیرفتنی است یکی از ده دلائل پیشرفت آن محسوب می شود.

طول عمر: longevity

دهمین دلیل اصلی توجه به دیجیتال ساین ایج، آینده درخشان آن است. خیلی وقت است که به بازار آمده و شاید تا ابد وجود داشته باشد .ویژگی هایی که دربالا ذکر شد می تواند دلیل اصلی خوش بینی نسبت به آینده و دیجیتال ساین ایج باشد وقتی مردم دارند در یک مرکز خرید راه می روند و یا در خیابان قدم می زنند وجود دیجیتال ساین ایجی که بتواند نظر آنها را جلب کند و نیازهای تک تک آنها را برآورده کند و اطلاعات مرتبط با نیازهایشان ارائه دهد (چه نیازهای فردی چه گروهی)، در رسیدن به هدف اصلی بسیار موثر است. به علاوه، وجود ویژگی های متقابل که بیشتر بخش های دیجیتال سان ایج را تشکیل می دهد به عاملان اجرایی آن این اجازه را می دهد که تعداد زیادی از مخاطبان را جذب کند. عکس 1.3 برآوردی محافظه کارانه از در آمد و سود مورد انتظار از صفت دیجیتال ساین ایج تا پایان سال 2010 را به تصویر می کشد. شرکت برنا گستران دانش

  • فارسی
  • English