ویندو فیلم برنا رسانه

آشنایی با ویندو فیلم ها

یکی از محصولات شاخص شرکت Red Oak Film کانادا لایه های تصویری Back Projection می باشد. افراد با استفاده از این لایه ها می توانند تصویری با کیفیت Full HD را در سایزی بسیار بزرگ و با قیمتی باور نکردنی روی ویندو فیلم ها امتحان کنند.در این روش این لایه بر روی شیشه های معمولی می چسبند و باعث می شود شیشه قدرت جذب بالای نور پیدا کرده و همانند پرده نمایش عمل کند. با این تفاوت که این سیستم از کیفیت بسیار بالایی نسبت به پرده های نمایش برخوردار بوده و تا حد Full HD نیز قابلیت پخش تصویر را دارد.

ابراز مورد نیاز برای این سیستم:

  1.  یک شیشه معمولی،
  2. لایه های تصویری ROF
  3. یک دستگاه Video Projector
  4. یک کامپیوتر یا هر سیستم دیگری که قابلیت پخش Blue ray, DVD, CD را داشته باشد (Blue ray player)

 

روش کار به این صورت است کـه CD در داخل کـامپیوتر پخش مـی شـود و سـپس با تـابش نور Video Projector بر روی شیشه، تصویر نمایش داده می شود. عملاً این شـیشـه حکم مانیتور کامپیوتر را دارد.

لازم بذکر است علاوه بر سیستم های فوق می توان ازدستگاه های دیجیتال مانند Receiver نیز استفاده کرد تا بتوان از این سیستم به عنوان تلویزیون خانگی برای مشاهده کانال های داخلی و یا خارجی استفاده نمود.

در اینجا سوالی که مطرح میشود این است که این سیستم در چه مکانهایی قابل استفاده است؟

استفاده از صفحه نمایش ROF در همه جا امکانپذیر است؛ در داخل خانه ها (به جای تلویزیون)، سر در مغازه ها، ویترین مغازه ها، فضای داخل مغازه ها (به صورت آویزان از سقف)، در محیط سینمای خانگی که در مشاعات بسیاری از ساختمان های مدرن تعبیه می شود، ادارات، اتاق های کنفرانس، تلویزیون های شهری، پخش تصویر زیر آب (آبنمای تصویری) و یا هر کجای دیگر.

کیفیت تصویر:

عوامل موثر در کیفیت تصویر این سیستم:

  1.  جذب نور لایه های تصویریROF :
  2.  دستگاه Video Projector :
  3.  فیلم یا عکس در حال پخش

بنابراین با استفاده از لایه های تصویریROF و پروژکتور با کیفیت برای پخش فیلم های با کیفیت (Blue ray)، قطعاً تصویری حتی به مراتب بهتر از تصویر تلویزیون های خانگی مشاهده خواهید کرد.

انواع ویندو فیلم

انواع لایه های تصویری ROF:

الف-لایه های تصویری ROF در دو نوع کلی Dark Gray و Transparent به بازار عرضه می گردند.

ب-لایه های تصویری Dark Gray:

این لایه ها خاکستری رنگ بوده و قدرت جذب بسیار بالای نور را دارند. این لایه ها مثل لایه های مات کننده شیشه بوده و در زمان خاموشی پروژکتور دید شیشه از سمتی به سمت دیگر را کور می کنند.

این لایه ها تا 99% از ورود اشعه UV جلوگیری کرده و با توجه به قدرت بالای آن ها در دفع نور مرئی و همچنین اشعه گرمایشی خورشید، می توانند تا 70% در رنگ پریدگی اجسام کاهش ایجاد کنند.

ج-لایه های تصویری Transparent:

این لایه ها بی رنگ بوده و قدرت جذب نور کمتری نسبت به لایه های Dark Gray دارند. تصویر لایه های Transparent در حدود 80% تصویر ارائه شده توسط لایه های Dark Gray می باشد. مزیت لایه های Transparent به Dark Gray شفاف بودن آنهاست به این صورت که نه تنها در زمان های خاموشی پروژکتور دید شیشه کور نمی شود بلکه در صورت پخش فیلم های خاصی که به صورت کروماکی فیلمبرداری شده باشند، تصویر به صورت شناور در آمده و شاهد تصاویر بدون زمینه (Back ground) خواهیم بود ک%

  • فارسی
  • English