نمایشگرهای دیجیتال ساینیج در دانشگاه علامه

اطلاع رسانی به دانشجویان و اساتید و کارکنان دانشگاه ها در بازه های زمانی مختلف دارای اهمیت ویژه ای است. آگاه سازی از رویدادهای دانشکده ها یا مسابقات ورزشی و غیرورزشی، لیست غذاهای رستوران و موارد دیگر چیزهایی هستند که ممکن است در دانشکده ها نیاز به اطلاع رسانی درباره آنها وجود داشته باشد و میتوان از فناوری دیجیتال ساینیج در دانشگاه ها به منظور برقراری ارتباط سریع و مؤثر با دانشجویان و کارکنان استفاده نمود. یک سیستم دیجیتال ساینیج یکپارچه در دانشگاه ارتباطات سازمان دهی شده برای قرن بیست و یکم را به همراه دارد و تأثیرگذاری بیشتری در زمانی که دانشجویان به دنبال اطلاعات نگاه های خود را به این سو و آن سو می اندازند خواهد داشت. با فراگیر شدن استفاده از دیجیتال ساینیج در فروشگاه ها، رستوران ها و مراکز خرید، ادارات و سازمان ها، بیمارستان ها و هتل ها دانشگاه ها نیز میتوانند به خوبی از این فناوری اطلاعات بهره ببرند. به علاوه نصب یک نمایشگر دیجیتال ساینیج در یک دانشکده امکان خوبی برای استفاده از پتانسیل های این فناوری در آینده در اختیار مدیران اطلاع رسانی دانشگاه قرار میدهد. استفاده از کیوسک های اطلاع رسانی در دانشگاه برای ارائه خدماتی همچون پاسخ به سوالات متداول مراجعین، نمایش نقشه دانشگاه و راهنمای دسترسی به بخش های مختلف کمک زیادی به ایجاد رضایت در مراجعین میکند. کاربرد دیگر سیستم یکپارچه اطلاع رسانی دیجیتال ساینیج در دانشگاه آموزش به کارکنان آن میتواند باشد. برای مثال با امکاناتی نظیر پخش فیلم های آموزشی و استریم کنفرانس های برگزار شده و درحال برگزاری در واحد های مختلف یک دانشگاه برای تمام واحدها، میتوان مطمئن بود که تمامی کارکنان به راحتی به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

دیجیتال ساینیج ؛ یکپارچگی، انعطاف پذیری و سرعت، و تأثیر گذاری بیشتر در کنار صرفه جویی در هزینه ها

معمولاً اطلاع رسانی در دانشکده های مختلف یک دانشگاه به صورت مستقل و جدا از دیگر واحدها انجام می پذیرد. برای مثال ممکن است دانشکده مهندسی یک دانشگاه دارای نمایشگر دیجیتال ساینیج باشد که به طور کلی جدای از نمایشگر دیجیتال ساینیج نصب شده در دانشکده تربیت بدنی عمل نماید در حالی که دانشکده اقتصاد همان دانشگاه هنوز از تابلوهای دیواری برای اطلاع رسانی استفاده کند. در چنین حالتی دسترسی به پیام ها به شدت محدود میشود و منحصر به یک مکان خاص میگردد و برنامه ریزی برای اطلاع رسانی های کلی در سطح دانشگاه با هزینه های خیلی بیشتری ممکن خواهد بود. با استفاده از اطلاع رسانی یکپارچه ضمن اطلاع رسانی های معمول در شرایط عادی، وجود امکان استفاده از آن در موارد خاص به صورت یکپارچه ارزش بالایی به این سیستم میدهد. برای مثال ارسال پیام های اضطراری بر روی کلیه نمایشگرهای دیجیتال ساینیج، از آزمایشگاه ها تا خوابگاه و حتی محوطه پارکینگ، میتواند در مواقع حساس کارایی زیادی داشته باشد.

نمایشگرهای دیجیتال ساینیج در دانشگاه بقیه الله
نمایشگرهای دیجیتال ساینیج در دانشگاه بقیه الله

قدرتمند ترین سیستم های دیجیتال ساینیج آنهایی هستند که دسترسی به محتوای آنها در هر زمان و مکانی ممکن باشد و به عبارت دیگر برپایه وب و با پردازش ابری باشند. به این شکل یک سیستم دیجیتال ساینیج به تمامی نمایشگرها سرویس دهی میکند و کاربران با یک سیستم واحد سر و کار خواهند داشت. پشتیبانی چنین سیستم هایی نیز بسیار ساده تر است و از راه دور بدون نیاز به ایجاد دسترسی های خاص ممکن می باشد. دسترسی لحظه ای به هر یک از نمایشگرهای دیجیتال ساینیج و مدیریت محتوای آن شاید مهم ترین ویژگی و مزیت اطلاع رسانی توسط دیجیتال ساینیج ها باشد. این سیستم ها به کاربران اجازه میدهند از دانشکده های مختلف به آن دسترسی داشته باشند و اطلاعات مورد نظر خود را به مخاطبین هدف خود برسانند. برای مثال نمایشگر دیجیتال ساینیج نصب شده در دانشکده کامپیوتر در حالی که توسط کارمندان همان دانشکده مدیریت میشود این امکان را دارد که یک ناحیه از آن توسط دانشکده ادبیات و یک ناحیه دیگر توسط امور رفاهی دانشگاه مدیریت گردد.

برای دانشگاه های وسیع تر که دارای ساختمان های متعدد می باشند یک سیستم اطلاع رسانی یکپارچه باعث صرفه جویی های مالی زیادی میگردد. صرف هزینه های متعدد برای چاپ و نصب اطلاعیه ها در چندین ساختمان که هرکدام دارای چندین طبقه می توانند باشند هزینه های مالی و زمانی زیادی را در پی دارد. با نصب یک سیستم یکپارچه اطلاع رسانی دیجیتال ساینیج و ارسال متمرکز محتوا به نمایشگرها و حذف هزینه های موجود برای بروزرسانی هریک از تابلوهای اطلاع رسانی میتوان انتظار داشت هزینه های انجام شده برای نصب دیجیتال ساینیج به سرعت جبران گردد. استفاده از فن آوری های نو باعث میشود نصب نمایشگرهای دیجیتال ساینیج هر روز ساده تر از قبل گردد. برای مثال تنها با نصب یک تلویزیون هوشمند و بدون هیچ سخت افزار دیگری میتوان نرم افزار دیجیتال ساینیج را اجرا نمود و این سادگی نصب خود باعث پایین آمدن چشمگیر هزینه ها در دانشگاه ها میگردد. استفاده از دیجیتال ساینیج در دانشگاه ها میتواند با جلب توجه بیشتر دانشجویان و کارکنان به صفحات نمایشی جذاب و بزرگتر تأثیر گذاری به مراتب بیشتری در میان افرادی که به طور متوسط ارتباط بهتری با فناوری های جدید برقرار می کنند و آنها را به راحتی می پذیرند داشته باشد.

برنا گستران دانش

  • فارسی
  • English