اطلاع رسانی یکپارچه نیرو تی وی در توانیر

سامانه اطلاع رسانی یکپارچه نیرو تی وی (دیجیتال ساینیج) در شرکت توانیر

اداره روابط عمومی وزارت نیرو سامانه اطلاع رسانی یکپارچه نیرو تی وی را به منظور پخش اخبار و رویدادهای صنعت آب و برق کشور، و همچنین ترویج و ابلاغ سیاست های کلان خود در سازمان های زیرمجموعه، با استفاده از نرم افزار دیجیتال ساینیج برنا رسانه راه اندازی نمود و راه اندازی شبکه تلویزیونی تحت وب صنعت آب و برق و پیوستن به سیستم اطلاع رسانی یکپارچه ودیجیتال ساینیج نیرو تی وی در دستور کار تمامی سازمان های صنعت آب و برق کشور قرار گرفت. شرکت برنا گستران دانش به عنوان مأمور اجرای این پروژه پس از راه اندازی سرور نیرو تی وی تا کنون در سازمان هایی مانند شرکت برق منطقه ای، شرکت برق حرارتی، شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی و… نرم افزار دیجیتال ساینیج برنا رسانه را راه اندازی و به سامانه نیرو تی وی متصل کرده است و به تدریج در کل زیرمجموعه های وزارت نیرو در تهران و شهرستان ها این پروژه در حال اجرا می باشد. شرکت توانیر ایران به عنوان اصلی ترین متولی تولید، انتقال و توزیع برق در کشور با نصب نرم افزار اطلاع رسانی یکپارچه برنا رسانه در چهار نقطه و ساختمان های مختلف خود یکی از سازمان های پیوسته به نیرو تی وی می باشد.

تاریخچه شرکت توانیر ایران

تا سال 1341 براي مديريت برق كشور سازمان واحدي وجود نداشت و تصميمات كلان از طريق وزارت كشور و سازمان برنامه و بودجه به شهرداريها و مؤسسات خصوصي يا دولتي متولي برق در شهرستانها ابلاغ و اعمال مي‌شد. با افزايش تقاضا و خارج شدن توليد و مصرف برق از وضعيت محدود منطقه‌اي و بخصوص ايجاد نيروگاههاي آبي در برنامه سوم عمراني كشور كه از مهرماه 1341 به اجرا گذاشته شد، صنعت برق اهميت بيشتري يافت و ايجاد سازمان مستقلي براي توسعه اين صنعت لازم تشخيص داده شد. به اين منظور در دي‌ماه 1341 سازمان برق ايران تأسيس شد.

توسعه سريع صنعت برق فكر ايجاد وزارتخانه‌اي براي تأمين آب و برق موردنياز كشور را ايجاد كرد و برهمين اساس در 22 اسفند 1342 وزارت آب و برق تأسيس شد. در تيرماه 1344 قانون توسعة مؤسسات برق غيردولتي به تصويب مجلس شوراي ملي و سنا (مجلس وقت)‌رسيد. همين طور براساس ماده 2 قانون سازمان برق ايران در سال 1346 به وزارت آب و برق اجازه داده شد تا كشور را از نظر تأمين برق،‌بدون الزام به پيروي از تقسيمات كشوري به مناطقي تقسيم و به تدريج نسبت به تأسيس شركتهاي برق منطقه‌اي اقدام كند.

در سال 1348 نيز شركت توانير با مسؤوليت توسعة‌تأسيسات توليد، انتقال و عمده فروشي برق تشكيل شد.

در 28 بهمن 1353 با محول كردن برنامه‌ريزي جامع و هماهنگ‌كردن فعاليت انرژي در سطح كشور به وزارت آب و برق اين وزارت به وزارت‌ نيرو تغيير نام يافت و در همان سال و سال بعد تغييراتي در اساسنامه شركت توانير ايجاد شد. پس از پيروزي انقلاب اسلامي و با شرايط جديدي كه در صنعت برق از نظر كيفي و كمي ايجاد شد مسأله تغييرات در ساختار صنعت برق اهميت ويژه‌اي يافت و سرانجام شركت توانير در مهرماه سال 1374 به سازمان مديريت توليد و انتقال نيروي برق ايران(توانير) تبديل و وظايف و مأموريتهاي معاونت امور برق وزارت نيرو به اين سازمان محول و پست مديرعامل اين سازمان به معاونت امور برق داده شد.

بالاخره در جلسه مورخ 27/9/81 هيئت وزيران بنا به پيشنهاد وزارت نيرو و تأييد سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور و وزارت امور اقتصادي و دارايي در ساختار شركت توانير تغييراتي ايجاد و اساسنامه آن به نام شركت مادرتخصصي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران (توانير)‌به تصويب رسيد.

شرکت مادرتخصصي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران (توانير) سرآمد در مدیریت عرضه و تقاضای برق مطمئن، پایدار، اقتصادی، فراگیر و سازگار با محیط زیست و مرکز تبادلات برق در منطقه است.

آینده نگری و تلاش برای آینده روشن تر، خدمت رسانی پایدار و با کیفیت ، به موقع و ایمن، توسعه پایدار و توجه به الزامات زیست محیطی، تعامل سازنده با جامعه و ارتقای سطح اعتماد عمومی و مشتری مداری و تکریم ذی نفعان از ارزش های محوری شرکت توانیر می باشد.

زیر مجموعه های شرکت توانیر شرکت های برق منطقه ای، شرکت های توزیع نیروی برق و شرکت مديريت شبكه برق ايران می باشند که دیجتال ساینیج برنا رسانه در این سازمان ها نیز نصب گردیده است و از سامانه اطلاع رسانی یکپارچه نیرو تی وی استفاده می کنند و با استفاده از این سامانه اخبار و اطلاعیه های وزارت نیرو به صورت لحظه ای و یکپارچه در نمایشگرهای متصل به سامانه نیرو تی وی پخش می گردد. با توجه به جلب توجه و تأثیرگذاری بسیار بیشتر نمایشگرهای دیجیتال ساینیج نسبت به روش های سنتی اطلاع رسانی، و همچنین پایین آوردن قابل توجه هزینه ها با حذف هزینه های چاپ و توزیع بروشورها و اطلاعیه ها و سرعت عمل در اطلاع رسانی، روابط عمومی وزارت نیرو درپی عملی شدن هرچه سریع تر پروژه نیرو تی وی به صورت کامل و در تمام سازمان های وابسته در تهران و شهرستانها می باشد و در این راه شرکت برنا گستران دانش تمامی تلاش خود را جهت هرچه بهتر اجرا شدن این پروژه و اضافه کردن قابلیت های بیشتر به نرم افزار خود انجام خواهد داد.

برناگستران دانش

  • فارسی
  • English