دیجیتال ساینیج چگونه کار میکند

این روزها صفحه نمایش های دیجیتال را در همه جا مشاهده می کنید. در انواع فضاهای عمومی ، از مراکز خرید گرفته تا مراکز اداری و سازمان ها ، نمایشگرهای دیجیتالی وجود دارد که اطلاعات جالب و مفیدی را با استفاده از نرم افزار دیجیتال ساینیج در اختیار افراد قرار می دهند. این نمایشگرهای دیجیتال ساینیج میتوانند تنها به نمایش اطلاعات بپردازند و یا یک صفحه نمایش لمسی تعاملی باشند ، یا  حتی ممکن است یک ویدیو وال بزرگ باشند و یا ترکیبی از همه این ها. دیجیتال ساینیج ها در ساده ترین شکل خود عبارتند از یک صفحه نمایش دیجیتال که میتواند از نوع LED یا LCD باشد و نوعی پیام رسانی بصری با فرمت دیجیتالی قابل مدیریت از راه دور و بصورت یکپارچه ارائه میدهد و از این راه نمایش پیام ها به مخاطبین انجام میپذیرد.

اصول اولیه

به طور کلی اگر کسی چند اسلاید پاورپوینت یا ویدیو را از روی فلش درایو متصل به یک نمایشگر پخش نماید در حال استفاده از دیجیتال ساینیج خواهد بود ، اما این شکل استفاده از نمایشگرها دارای معایبی است که صنعت نرم افزاری دیجیتال ساینیج علاوه بر رفع این مشکلات راهکارهای بسیار بیشتری را نیز ارائه میدهد.

سیستم های دیجیتال ساینیج از بخش های زیر تشکیل شده اند:

  • محتوا – طرح نهایی که برای نمایش و ارسال پیام های مورد نظر مورد استفاده قرار میگیرد و در حقیقت خروجی سیستم دیجیتال ساینیج میباشد
  • سیستم مدیریت محتوا – قسمت مدیریت نرم افزار که پیام های شما را برای نمایش در پخش کننده های رسانه برنامه ریزی و ارسال می کند. این بخش نرم افزار را می توان روی سرور یک شبکه محلی یا بر روی اینترنت قرار داد.
  • پخش کننده – پخش کننده رسانه یک رایانه معمولاً از نوع تین کلاینت است که محتوا را از سرور دریافت و به صفحه نمایش ارسال میکند.
  • صفحه نمایش – صفحه هایی از نوع تلویزیون LCD یا LED که به دیوار نصب شده یا در یک کیوسک قرار دارند و می تواند یک صفحه نمایش لمسی تعاملی باشد.
  • زیرساخت – اتصالات شبکه و  دسترسی پخش کننده ها به سرور بر روی شبکه برای انتقال محتوا به پخش کننده های رسانه مورد نیاز میباشد.

شرکت برنا گستران دانش با نرم افزار دیجیتال ساینیج برنا رسانه محدودیتی برای انتخاب سخت افزار پخش کننده ها و همچنین صفحه نمایش ها ایجاد نمیکند و پخش کننده ها میتوانند از هر نوع تین کلاینت یا حتی کیس انتخاب شوند وبه انواع صفحه نمایش با هر نسبت تصویر و اندازه ای متصل شوند و به نمایش محتوا بپردازند.

برنا گستران دانش

  • فارسی
  • English