این یک تلویزیون نیست

این یک تلویزیون نیست

صفت سودآوری تنها صفتی نیست که دیجیتال ساین ایج را توصیف کند. دیجیتال ساین ایج مثل یک تلویزیون که در ارتفاع نصب شده باشد نیست. به علاوه، دیجیتال ساین ایج های امروزی بیشتر سمعی بصری و یا فایل های و یا داده هایی هستند که هم زمان با هم در یک نمایشگر ظاهر می شوند. هنوز هم سیگنال های منتشر شده در هوا می توانند بخشی از نمایشگرهای دیجیتالی، چه به صورت دیجیتال ساین ایج و چه با اهداف دیگر باشد .

بنابراین نمونه ای از نمایشگرهای دیجیتال می تواند شامل مجموعه ای از شکل ها باشد که در یک صفحه و به صورت همزمان نمایش داده می شود و صدا و سیما و یا کانال های تلویزیون هم می تواند بخشی از آن باشد.
به علاوه تصاویر دیجیتال ساینیج هم زمان از منابع بیشماری ساطع می شوند. منابعی مانند کابل ها، سیگنال های ماهواره ای و یا ترکیب آنها در یک صفحه نمایش، آن هم به صورت همزمان همراه با عکس، داده، نقاشی متحرک (انیمیشن) و یا سایر تصاویر ویدئویی که از طریق سیگنال ها از یک کامپیوتر و یا سرور دور یا نزدیک فرستاده می شود. یکی از شگفتیهای دیجیتال ساین ایج انعطاف پذیری فوق العاده آن است که آنرا مبدل به یک رسانه کرده است. با این تفاوت که برنامه های تلویزیون دارای ظرفیت زمانی خاصی است در حالی که دیجیتال ساین ایج ظرفیت ویژه ای دارد که می تواند برنامه های غیر زنده و از قبل ضبط شده را به گونه ای پخش کند که گویی زنده است.
علاوه به آن، تلویزیون های سراسری غالباً برنامه هایشان را پس از تهیه به یک یا چند مرکز تحویل می دهند در حالیکه تصاویری که از دیجیتال ساین ایج پخش می شود به صورت هماهنگ از فایل های مختلف و حتی گاهی از مکانهای مختلف تهیه می شود. در ضمن بینندگان برنامه های تلویزیونی در یکجا ساکن هستند ولی بینندگان ساین ایج های دیجیتالی فعال و در حال حرکت.
و در نهایت، تلویزیون شامل پرتوکل (قرارداد)، فرم، و جریاناتی است که هم در برگیرندة آنالوگ است و هم دیجیتال در حالی که دیجیتال ساین ایج به کاربرانش قراردادهای متنوع، فرم ها و نمایشگرهای فراوانی را پیشنهاد می دهد. (دیجیتال ساین ایج انعطاف پذیری و تنوع اش را از طریق ساختارش به عنوان بک رسانه به کاربران خود ارائه می دهد)
لازم به ذکر است که سایر فرم های ساین ایج مانند نمایشگرهای نورانی بر روی تراک ها و یا در مکان های ثابت که از کاغذهای متحرک نورانی و یا پنل های پارچه ای ساخته شده اند، نمونه هایی از دیجیتال ساین ایج نیستند. ساین ایج های متحرک شبیه اینها از ایستایی بیشتر و انطباق کمتری برخوردارند و همین امر باعث می شود که دیجیتال ساین ایج برای بازاریان ، فروشندگان و مخاطبان امروزی جذابتر باشد. این می تواند جایگزین مناسبی برای آن باشد جایگزینی به شکل نمایشگری متقارن با یک صفحه جداگانه از ویدئو، انیمیشن، صدا و یا داده های دیجیتالی متحرک که می تواند به صورت یک صفحه نمایش تنها و یا چندین صفحه نمایش به صورت همزمان باشد که نه تنها شفاف تر بلکه ارزان تر از نمایشگرهای فلت هستند و از راه خیلی خیلی دور کنترل می شوند.

نمایی از چندین دیجیتال ساینیج پر کاربرد:

 

دیجیتال ساینیج برنا رسانه2
دیجیتال ساینیج برنا رسانه2

دیجیتال ساینیج برنا رسانه2

 

دیجیتال ساینیج برنا رسانه
دیجیتال ساینیج برنا رسانه

شرکت برنا گستران دانش

 

ارسال نظر

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  • فارسی
  • English